Josef Hrubý: Oči oči - Gli occhi gli occhi.  1992. Se třemi barevnými kombinovanými technikami od Jiřího Brázdy.  Text český a italský. Do italštiny přeložili Vlasta Kalinová z Bratislavy a Carmelo Cicero z Catanie na italské Sicílii.  80 výtisků na papíru Holland.

Přítel Josef Hrubý se dočkal parádní bibliofilie, pod níž jsem podepsán jako nakladatel. Jen papír na ni mne stál 400 DM (Brázda jej  zajistil směnou se zájemcem z Holandska). Brázda patří mezi ty špičkové české grafiky, kteří v „předrevolučním období“ neměli nouzi o zahraniční klienty, především v žádostech o vytvoření exlibris. Peněženky sběratelů z kapitalistické ciziny byly vždy plnější než kapsa tuzemského sběratele.

O bibliofilie z mé produkce, byť až do tohoto svazku vydávané pouze v českém jazyce, měli zahraniční sběratelé vždy zájem. Výborným grafikám totiž dobře rozuměli. Pro ně se  částky placené za kvalitní artefakty nakupované nezřídka na sběratelských setkáních zejména od starších sběratelů (například na každoročních podzimních sjezdech SSPE)  rovnaly  spropitnému běžně zanechávanému v restaurantu. Já vždy prodával i za valuty dobře, byť mé cenové požadavky byly výrazně vyšší, než jaké jsem žádal od  tuzemských sběratelů.

Kontakt

František Janás
Herčíkova 4, 612 00 Brno
+420549255468 / +420602953695